20141102_1106top

Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је, 2. новембра 2014. године, Свету архијерејску Литургију у храму Светог Николаја Чудотворца  у Текији, узносећи молитве Господу заједно са мноштвом  верног народа овог места, које је највише страдало у полавама које су у септембру погодиле Епархију тимочку. Саслуживали су свештеници кладовског и неготинског намесништва, уз појање хора „Св. Никодим Тисмански“ из Зајечара.

Велики број деце и житеља Текије присуствовали су дочеку Епископа Илариона и светом литургијском сабрању желећи да и у овим тешким данима, када чине све да обнове своје домове, заблагодаре Господу у храму Св. Николаја, који је зауставио надолазеће водене наносе и одроне и тиме сачувао куће и мештане од већег страдања. Текијанци су данас све своје наде и молитве упутили Светом Николају, и захвалили на помоћи коју им је у најтежим тренуцима стизала преко Епархије тимочке.

Владика Иларион је у беседи прво протумачио верном народу прочитано јеванђеље а, затим је, упутио речи утехе страдалима у поплавама са жељом да се, милошћу и помоћу Божијом, ускоро врате мирном животу у својим домовима. Владика се такође осврнуо и на учешће школске деце у празновању Ноћи вештица, рекавши да је тај празник у супротности са нашим православљем и нашим светосављем и апеловао је на хришћанску савест и будност родитеља да се убудуће храбрије супротставе таквим предлозима.

Посету Текији владика Иларион је наставио разговором са мештанима о будућим активностима које ће Епархија предузимати какао би што више допринела у отклањању последица поплава.