На Бадњи дан, изјутра су се мештани села Самариновац окупили испред храма Свете Тројице да са старешином цркве јерејем Душаном Мићићеловићем традиционално посеку бадњак и припреме га за Бадње вече. Након молитве и литије свештеник је наложио бадњак пожелевши срећан најрадоснији хришћански празник свим окупљенима. Први пут у селу је организовано дељење чеснице за најмлађе, а благословеном добитнику новчића Андреју је додељен божићни пакетић.

На јутарњој божићној Литургији се окупио велики број људи, од којих се већина причестила. Божанствену литургију је појао Василије, мештанин Самариновца који живи у расејању, док су чтечеви били Михаило из Неготина и Самариновчанин Данијел. Свештеник Душан је кратко беседио објаснивши величину Божјег рађања у телу, указавши на превелику љубав коју Господ има према људима.

Након Литургије дружење је настављено у виду агапе – трпезе љубави у Дому пензионера поред храма.