Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа тимочког г. Илариона, а у оквиру Верског добротворног старатељства, при Црквеној општини у Зајечару почела је, 26. марта 2016. год. да ради секција за енглески језик. Секцију води професор енглеког језика Биљана Ивковић. Часови се одржавају једном седмично, суботом од 18 сати у сали Црквене општине. Група окупља 25 ученика основношколског узраста. Циљ наставе је да се на интересантан начин, коришћењем различитих метода и облика рада, развије интересовање за учење страног језика, као и утврди и прошири већ стечено знање.

Ученици су својим ангажовањем употпунили Дечији фестивал хришћанске културе на празник Цвети у порти Саборне цркве у Зајечару отпевавши Васкршњи тропар на енглеском језику.

Његово Преосвештенство посетио је час енглеског, похвалио ђаке и разговарао са професорком о даљим плановима за рад. Како постоји интересовање, од септембра ће са радом почети и група одраслих, као и секције при којима ће се учити и други страни језици.