Празник Богојављење ове године је у Бору свечано обележен светом Литургијом у храму Светог Георгија као и пливањем за часни крст на Борском језеру.

Прослављање празника започето је великим водоосвећењем након чега је служена света Литургија.

У 12 часова свечаност је настављена молебаном и освећењем воде на Борском језеру, након чега је одражано пливање за часни крст.

Ове године за надметање у хладној води Борског језера одважило се двадесет два пливача међу којима је била и девојка Нина Динић која је уз подршку публике и осталих учесника трке прва допливала до крста.

Након заврештка манифестације, чији су главни организатори Црквена општина Бор, Град Бор и Туристичка организиција „Бор“, самоиницијативно и уз благослов родитеља и надзор ватрогасног спасилачког тима на улазак у воду хладног језера одважило се и једанаест малишана. Они су, следећи пример старијих, увеличали диван богојављенски дан трикратним погружавањем и целивањем часног крста.

Вероучитељ Урош Живановић