На празник Благовести, у петак 7. априла 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Буково. Епископу су саслуживали архимандрит Козма, протосинђели Симеон и Енох, и архиђакон Илија.

Честитајући верницима данашњи празник, владика је подсетио да Благовестима почиње домострој и конкретно спасење рода људског, и све оно што је најављивано пророцима у Старом завету.

Владика је, такође, говорио колико је важно да човек буде у свом природном духовном хабитату и нагласио – Сведоци смо да многи људи и многе породице, генерације и културе одумиру зато што су се изместиле из оног природног и благословеног духовног окружења, а то је живот у Богу, живот у Цркви, живот на светој Литургији са светим тајнама.

Текст: Дејана Јовановић