_MG_2694

На празник Изношења Часног Крста и Св. мученика Макавеја, 14. августа 2014. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион освештао је земљиште на коме ће бити изграђен храм Св. пророка Јеремије у Црномасници код Неготина. Владики Илариону саслуживали су свештеници Архијерејског намесништва неготинског уз присуство верног народа Црномаснице. Овом свечаном догађају присуствовала је Надица Васић, заменица председника општине Неготин,  са сарадницима.

Ово је прво чинодејство Владике Илариона, након хиротоније и устоличења у трон Епископа тимочких, те се са радошћу обратио сабраним мештанима изразивши задовољство што ће се и у Црномасници узносити молитве благодарности Господу за сва добра. Исто тако и наду, да ће се у овом селу рађати деца а у новом храму убудуће крштавати и венчавати верници Црномаснице. Епископ Иларион је, затим, заблагодарио општини Неготин и Канцеларији Владе Р. Србије за сарадњу са црквама и верским заједницама на финансијској помоћи коју су дали за иградњу храма Св. пророка Јеремије.

Пророка Твога, Јеремије, успомену Господе славимо, зато Те молимо, спаси душе наше.