Уочи Савиндана, 25. јануара 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион обишао је ШОСО „Јелена Мајсторовић“ и Установу за боравак деце и омладине ометене у развоју „Облутак“. У пратњи зајечарских пароха Марка Радосављевића и Марка Пајчина, и јереја Вука Јовановића, секретара Верског добротворног старатељства Епархије тимочке, владика је у поменутим установама поделио светосавске пакетиће. Том приликом присуствовао је приредбама које су штићеници „Облутка“ и ученици Специјалне школе припремили са својим васпитачима односно учитељима. Они су, такође, Епископа даривали поклонима које су правили у својим радионицама.

Светосавске пакетиће обезбедило је Верско добротворно старатељство Епархије тимочке у сарадњи са организацијом „Наши Срби“ из Чикага.

Текст: Дејана Јовановић