Храм Светог архангела Гаврила из 1930. године је једнобродна грађевина са куполом и подигнута је по плану, који је веом сличан цркви у Минићеву. Дужина цркве је 18, а ширина 9 метара, са олтарском апсидом, која је са унутрашње стране кружна, а споља петострана.

О иконостасу нема никаквих података ко и када га је радио, нити има имена приложника.[1] Конструкција иконостасне преграде изведена је у духу неокласицизма.

Црква је осликана мањим бројем фресака непознатог аутора. Сводови и зидови храма су окречени у сиво-плавој позадини на којој су ваљком нанете разне декорације у облику крстова и разних других облика. У олтарској апсиди је као дар Гаврила Милетића насликана Богородица Ширшаја Небес, а житељи Ласова приложили су фреску Света Три Јерарха.