Храм је посвећен Светој Тројици. Време градње није забележено, само се зна да ју је 16. маја 1893. године освештао Епископ тимочки Мелентије и да је грађена залагањем пароха вражогрначког Јеремије Рашића. Пројекат за цркву у Вражогрнцу је урадио архитекта Душан Живановић 1887. године, према концептима неовизантијске архитектуре – ханзенатике. Димензије цркве су 14 х 10 метара.

Олтарска преграда настала је 1893. године и рад је Милисава Марковића. Натпис о ауторству и времену израде налази се са његове унутрашње стране, окренуте ка олтарском простору. Иконостас је урађен од дрвета и обојен је масним бојама, у стилу имитације разних врста мермера. Аутор зидног сликарства је такође Милисав Марковић, сликар из Књажевца.