hor_ngХор храма Свете Тројице у Неготину постоји од 1991. године. Први диригент била је Стојна Глигоријевић, проф. музике у Неготинској гимназији, а већину чланова хора чинили су тада ученици Неготинске гимназије. Након ње, хор је водила Лана Димитријевић. Хор је са успехом наступао у Темишвару (Румунија), Видину (Бугарска), Београду (Хорови међу фрескама 2006.), а у 2006. години на Међународном фестивалу Златна вила у Приједору (Република Српска) био је награђен за најбоље извођење дела духовне музике. Од 2008. године диригент је Светлана Кравченко, проф. у Музичкој школи Стеван Мокрањац у Неготину. Сада хор чине људи различитих професија, али све њих уједињује вера и љуба према црквеном певању. Поред праћења црквених богослужења овај камерни хорски ансанбл активно учествује у културном животу града Неготина. У априлу 2010. године у Београду, на Краљевском двору за свештенство града Неготина, Хор и Удружење Кола српских сестара, био је приређен пријем од стране Њеног Краљевског Височанства Принцезе Катарине. На 45. Мокрањчевим данима хор је наступио у оквиру фестивалског програма на промоцији књиге Партитура – скривени свет тишине и звука у романима Т. Мана и Х. Хесеа, чији су аутори др Слободан Лазаревић, Александар Ђурић и др Бранка Радовић. Велика част припала је хору када је 01. маја 2011. године на касноантичком локалитету Феликс Ромулијана пратио Свету Литургију коју је служио Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј поводом научног скупа Хришћанско наслеђе Ромулијане у сусрет 1700 годишњици Миланског едикта.