Певачка дружина „Тимок“ у Зајечару основана је још 1874. године са једним од задатака да пева и у цркви.  Године 1939. под хоровођством свештеника Војислава Алексића дружина је прерасла у Црквено певачко друштво „Тимок“. Женски хришћански покрет је имао циљ да сакупља омладину и у религиозном правцу васпитава, као и да српским мајкама даје подстрека да уче своју децу како да воле веру и цркву. После Другог светског рата неке чланице ова два друштва су храбро и одважно долазиле у своју цркву и узимале учешћа на литургијским сабрањима молитвом и песмом.

Данашњи хор Саборне цркве у Зајечару и даље прославља Св. Жене Мироносице (друга недеља по Васкрсењу Христовом), славу Женског хришћанског покрета, а са обновом хора 1999. и Светог Нектарија Егинског. Хоровође после проте Воје Алексића, били су свештеници Зоран Милошевић и Драгослав Јоцић, као и учитељица Борка Момчиловић и професор енглеског језика попадија Биљанa Ивковић, која је водила хор од 1999. до јула 2015. године. Од августа 2015. хором диригује Наташа Јовановић, професор теоретских предмета у Музичкој школи у Зајечару. Осим одговарања на недељним и празничним литургијама хор наступа на важним црквеним и градским манифестацијама.