У петак 22. маја 2020. године, у храму Светога оца Николаја Мирликијског у Леновцу свечаним литургијским сабрањем прослављена је храмовна слава. Светом Литургијом началствовао је протојереј Игор Ивковић, архијерејски намесник зајечарски, уз саслуживање јереја Марка Радосављевића, старешине леновачке цркве, док је за певницом појао ђакон Вук Јовановић.

Беседећи, отац Игор се осврнуо на ситуацију изазвану вирусом СOVID-19 која нас је недавно задесила и истакао да нас је промена у стилу живота на коју смо били приморани подстакла да преиспитамо животне приоритете и посветимо се својим породицама.

Овогодишњи домаћин славе била је госпођа Оливера Марковић док се те части за наредну годину прихватио господин Милисав Раденковић.