На трећи дан Васкрса, 3. маја 2016. год, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион началствовао је литургијским сабрањем у Србову, селу крај Неготина. Радост Васкрсења употпунило је богослужење у новом храму посвећеном Васкрсењу Христовом који је управо прошле године осветио владика Иларион. Епископу су сасуживала четворица свештеника: старешина храма, протојереј Зоран Јовић, протојереј-ставрофор Ђорђо Јокић (парох михајловачки), протојереј Миладин Самарџић (I неготински парох) и протојереј-ставрофор Лука Јовић (свештеник у пензији) као и двојица ђакона: јерођакон Илија (сабрат манастира Буково) и ђакон при храму Св. Тројице у Неготину Никола Трифуновић.

Да ово евхаристијско сабрање буде заиста величанствено постарао се хор неготинског храма Св. Тројице на челу са диригентом хора госпођом Светланом Кравченко.

Владика Иларион је преломио славски колач са г. Александром Анђеловићем. Део славског колача г. Анђеловић је дао г. Драгану Балчановићу који ће наредне године бити колачар храмовне славе.

У својој беседи, владика је у похвалио верни народ Србова који ревносно води бригу о својој светињи и изразио жељу да се, наредне године, када стара србовска црква, посвећења Вазнесењу Господњем слави 180 година постојања, окупимо у што већем броју како би Гоподу узнели молитве и тако на најбољи начин прославили овај велики јубилеј.

Дејан Д. Живковић