Благословом Његовог Преосвештенства Епископа тимочког г. Илариона, у периоду 27. августа – 3. септембра 2023. године, Одбор за поклоничка путовања Епархије тимочке – Ходочашће реализовао је поклоничко путовање на коме су верници наше Епархије имали прилике да посете најважнија места Свете земље. Духовник овог првог ходочасничког путовања у Јерусалим и Свету земљу, био је борски парох протојереј Радоје Мијовић.

Поклоници су били на пријему код Његовог Блаженства Патријарха јерусалимског Теофила III, који је даривао хаџије и пригодним поклонима, беседивши о приликама у Јерусалимској патријаршији.

Одбор за поклоничка путовања Епархије тимочке се овом приликом захваљује господину Драгану Милићу за несебичну помоћ, чијом љубављу је ово путовање успешно реализовано.