Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион посетио је на празник Лазареве суботе – Врбице манастир Суводол, где је у храму Рођења Пресвете Богородице служио свету архијерејску Литургију, уз саслужење игумана Јустина и јерођакона Илије.

Усвојој  беседи владика је честитао празник васкрсења из мртвих четвородневног Лазара, објашњавајући значај његовог прослављања, јер је то дан који нас уводи у најрадоснији хришћански празник – Васкрсење Господа нашег Исуса Христа. Владика је подсетио и на свети и богоугодни живот Лазаревих сестара Марте и Марије, на савет који им Господ даје, да је овде на земљи само једно потребно, а то је  – испунити вољу Божију. – Господ је пустио сузу због маловерја рода људског, после толико чудеса која је учинио. Зато је потребно да верујемо у Њега и да у сваком тренутку нашег живота творимо молитву Господу, ревнујемо у испуњавању Његових заповести, да би се преко Голготе обрадовали славном Христовом Васкрсењу и тако и ми задобили непролазно Царство Божије, рекао је владика.