IMG_20141012_103911Манастир Грлиште код Зајечара окупио је, 12. октобра, многобројне вернике из овог места, који су присуствовали Светој Литургији у цркви Св. апостола Петра и Павла, а потом већ традиционалним саборовањем у манастирској порти обележили данашњи празник Михољдан.

Ученици веронауке присуствовали су Литургији са својим вероучитељем Златком Здравковићем, а потом су сви приступили светом причешћу на радост оца Немање Тобића старешине овог храма, који редовно у овој светињи обавља црквена богослужења. (следећа Литургија биће 9. новембра и 14. децембра) Најмлађи су време након богослужења испунили веселим дечјим играма.

У наредном периоду планирани су радови на уређивању манастирског конака и порте, као и унапређењу економије.