1На празник Вазнесења  Господњег манастир Короглаш у Милошеву код Неготина прославио је своју храмовну славу.

Слава је прослављена литургијским сабрањем којим је началствовао надлежни парох протојереј Миладин Самарџић, док је за певницом био ученик богословије Стефан Самарџић. Литургији су присуствовали мештани села Милошева који се врло радо окупљају у свом манастиру о овом празнику.

После литургије обаввљен је литијски опход око храма, а затим, пресечен је славски колач. Ове године колачари су били породица Ванчић из Милошева, а за наредну годину део славског колача преузео је Драгољуб Ђорђевић са  породицом.

Овогодишњи славари  припремили су трпезу љубави у порти манастира и сви присутни су послужени. Надлежни парох честитао је празник свима присутнима и пожелео им добро здравље и да се још много година окупљамо у овој светињи у још већем броју.

Протојереј Миладин Самарџић