На Недељу православља, 13. марта 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион началствовао је светом архијерејском Литургијом у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару. Епископу су саслуживали зајечарски свештенослужитељи, док је на лутургијске прозбе одговарао црквени хор.

У продужетку Литургије служен је Чин литије светих икона након ког је Епископ Иларион прочитао Синодик православља.

Владика је потом беседио сабраним верницима и истакао – Бог који је милостив бележи нашу добру вољу, умножава трудове, умножава молитве, умножава самим тим и благодат а кроз благодат љубав хришћанску која нас обједињује, утврђује и повезује. Такође, Епископ је нагласио да уколико заиста желимо да једни у другима препознамо лик Божји и икону Божју, најпре морамо да се лично приближимо Богу.