У четврту недељу Часног поста, посвећену Светом Јовану Лествичнику, 26. марта 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Буково. Епископу су саслуживали протосинђел Симеон и јерођакон Илија.

У беседи након читања из Јеванђеља владика је говорио народу о Светом Јовану Лествичнику и књизи по којој је он добио име. Том приликом, Епископ је истакао да „Лествицу“, премда се превасходно тиче монашког живота, треба да прочита сваки хришћанин који жели да живи хришћанским духовним и молитвеним животом.

За крај, Епископ је поручио сабраним верницима – Нека би нас Господ молитвама Св. Јована Лествичника утврдио у вери, у хришћанском подвигу и у радости духовној. Радост духовна, драга браћо и сестре, је неопходна. Радост духовна сведочи да смо на правом путу, радост духовна сведочи да верујемо у васкрсење Христово и да знамо да је то Његово васкрсење уједно и наше. То је радост духовна и том радошћу да будете благословени.

Текст: Дејана Јовановић