У недељу пред Божић, 31. децембра 2023. године, када наша Црква прославља Христове претке по телу – Оце, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион предводио је литургијско славље у параклису манастира Свете Тројице посвећеном Преносу моштију Светот Николаја. На евхаристијском сабрању Епископу су саслуживали протосинђел Захарија и јерођакон Марко.

У празничној беседи владика је говорио верницима о маловерју које нас често наводи да сумњамо у Божју љубав и промисао, и истакао: „Бог нас воли мимо свега и изнад сега. Ниједан наш грех није већи од милосрђа Божјег и све оно за шта се покајемо и исповедимо Бог радосно опрашта и грли нас као блудне синове и кћери, призивајући нас у свој вечни живот и радост Царства небеског.“

Епископ је, затим, свим верницима пожелео молитвено заступништво Христових отаца и праотаца по телу, да измоле чвршћу, исправнију и ревноснију веру за све оне који се труде на путу спасења.

Текст: Дејана Јовановић