У недељу 30. октобра 2022. године у храму Вазнесења Господњег у Радујевцу служена је света Литургија. Благословом Његовог Преосвештенства Епископа тимочког г. Илариона, литургијским сабрањем началствовао је архијерејски заменик архимандрит Козма (Радовић) који је и освештао нови живопис у храму. Уз надлежног пароха протојереја-ставрофора Благоју Томића, архимандриту Козми саслуживали су свештенослужитељи Епархије тимочке.

Након Литургије уручене су Архијерејске похвалнице појединцима који су помогли осликавање храма – г. Владимиру Величковићу, председнику општине Неготин, г. Бранку Марковићу, заменику генералног директора „Еликсир Прахово“ из Неготина, г. Небојши Матејићу, власнику фирме „Елисан д. о. о.“ из Појата, г. Милошу Матејићу, власнику фирме „Нина 1993“ из Појата и мештанима села Радујевац.