У Историјском архиву Зајечара 21. септембра 2017. године, поводом храмовне и градске славе, а у оквиру II Фестивала хришћанске културе, отворена је изложба докумената и фотографија „Свештенство Епархије тимочке у документима архива 1834-1935“.

Отварању изложбе присуствовали су Преосвећени  Епископ пакрачко-славонски г. Јован, Преосвећени Епископ тимочки г. Иларион и директор Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама г. Милета Радојевић.

Владика Иларион је приликом отварања поставке присутнима пожелео срећну храмовну и градску славу додавши да су ова и друге сличне изложбе важне да покажу широј јавности суделовање Цркве и државе на пољу бриге о народу Тимочке епархије. Посетиоце је поздравио директор Архива г. Велибор Тодоров, а  аутор изложбе, архивист Агим Јанузи, говорио је о садржају изложених предмета и њихов значај и карактеристике за дати период 19. и прве половине 20. века.