Прослављање славе храма у Мајданпеку – Петровдана, почело је вече уочи празника богослужбеним сабрањем и литијом улицама града коју је предводио Високопреосвећени Митрополит тимочки господин Иларион. Уз велики број верника молитвено је учествовао и председник Општине Мајданпек г. Драган Поповић.

На дан празника, 12. јула 2024. године, у мајданпечком храму посвећеном Св. Петру и Павлу, Његово Високопреосвештенство Митрополит тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију уз саслуживање протојереја Саше Степановића и Владе Вуковића и архиђакона Илије. Појао је хор Саборног зајечарског храма. Домаћин славе био је г. Јовица Радовановић, а догодине ће ту част имати г. Вукашин Радовић.

У празничној беседи владика је је честитао сабраним верницима празник и храмовну славу и том приликом их је подучио да молитвено и литургијско прослављање празника чини да осећамо заједништво и блискост са свим члановима Цркве без обзира на географску удаљеност и физичко одсуство. Његово Високопреосвештенство је, такође, истакао да је важно да се увек трудимо онолико колико смо способни да узрастамо у вери како бисмо доживели пуноћу смисла и благодати Божје, јер површан и традиционалан приступ не води истинској радости у Господу.

Након свете Литургије у порти храма уприличено је послужење за сав присутан народ.

Текст: Дејана Јовановић

Навечерје празника: