У Гостопримници је, 4. октобра 2018. године, у оквиру Фестивала хришћанске културе, публика имала прилику да присуствује пројекцији фотографија о Хиландару и Светој Гори аутора Рајка Р. Каришића.  Уз сваку од приказаних фотографија аутор је дао свој коментар што је резултирало да посетиоци истински доживе моменат када је фотографија настала.

Нарочито упечатљиве биле су ретке фотографије снимљене у манастиру Хиланндару свега неколико дана након великог пожара који га је задесио и разрушио више од половине манастирског комплекса јер је Рајко Каришић први фотограф који је снимио остатке конака након ватрене стихије.

Значајно је да је пре пројекције фотографија о Хиландару аутор приказао видео слајд порушених манастира и цркава Епархије рашко-призренске и то, како је сам рекао, без коментара и речи јер речи су овде сувишне.

Више о аутору