Предвођен својим aрхијерејем, верни народ Зајечара молитвено је прославио нарадоснији хришћански празник – Божић у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице. На светој архијерејској Литургији началствовао је Његово Преосвештенство Епископ тимочком господин Иларион уз саслужење зајечарских свештенослужитеља и појање Црквеног хора.

Светој Литургији присуствовали су министар за рад и запошљавање у Влади Републике Србије г. Никола Селаковић, члан градског већа г. Саша Ивановић и многобројни верници.

Након Литургије Преосвећени владика преломио је божићну чесницу са најмлађим Зајечарцима, а срећу да извуче дукат ове године имала је девојчица Марија Живковић. Као и претходних година, божићну чесницу и дукат даровала је компанија „Текијанка“.

Касније у току дана, владика је заједно са градоначелником г. Бошком Ничићем отворио Улицу божићне радости.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: timocka.rs