DSC_1689Како и колико се у животу цркве данас користи савремена информациона технологија  и да ли је њена примена  педагошки корисна у верској настави, питања су на која су се могла чути различита мишљења у оквиру ,,Ист Викенд Феста 2014“, који је, 31. октобра, одржан у Великој сали Скупштине града у Зајечару. У оквиру фестивала вођене су панел дискусије о сектору модерних технологија и комуникација путем интернета. На укупно пет дискусија говорили су бројни стручњаци, познаваоци и корисници интернет технологија о примени, побољшању и злоупотреби интернета и друштвених мрежа. Ове године, као предавачи, учествовали су Бранислав Лечић и Миломир Марић.

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа тимочког г. Илариона Епархију тимочку су представљали теолози Драган Блинџов и Урош Памучар који су говорили на тему: „Примена Интернета у животу Цркве и реализацији Верске наставе“. Том приликом посетиоцима је представљена званична интернет презентација Епархије тимочке и њен значај и допринос у животу Епархије, комуникација и сарадња са другим сајтовима и локалним медијима.