Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион је поводом градске славе Св. великомученика Пантелејмона, 9. августа 2016. године Господње, служио свету архијерејску Литургију у храму Св. Оца Николе у Доњем Милановцу и предводио Свечану литију улицама града.

Након ломљења славског колача владика је подсетио сабране вернике на житије Св. великомученика Пантелејмона и у својој беседи похвалио труд надлежног пароха протојереја Ивана Милановића, присутне парохијане и представнике локалне самоуправе за добро организован литургијски живот ове парохије и за несебично залагање око улепшавања парохијске цркве у овом месту.

После културно-уметничког програма у порти цркве, уследила је трпеза љубави, на којој су размењени пригодни поклони. Уз добре жеље владике Илариона да ово подунавско место са својом околином, који је велики туристички потенцијал, још више и боље напредује, заблагодарили смо Господу и Св. великомученику Пантелејмону.

Текст: чтец Дарко Ђорђевић

Фото: Ман. Буково; Жељко Владић