Годишња седница Епархијског савета Епархије тимочке одржана је у уторак, 5. марта 2024. године. У зајечарском Саборном храму Рођења Пресвете Богородице архимандрит Козма, игуман манастира Буково, служио је чин призива Светог Духа уз саслуживање ђакона Уроша Памучар, секретара ЕУО-а Епархије тимочке, а у молитвеном присуству Његовог Преосвештенства Епископа тимочког г. Илариона, као и свих архијерејских намесника, старешина градских храмова и осталих чланова Епархијског савета.

Радни део седнице у сали ЦО Зајечар отворио је владика Иларион, а на њему су размотрени аспекти духовног и материјалног деловања у Епархији, поднети извештаји о раду свих епархијских установа, предат завршни рачун Епархије тимочке за 2023. годину и дат је предлог буџета за текућу годину.

Текст: Дејана Јовановић