prva

У Десету Недељу по Духовима и на празних Св. седам мученика Ефеских, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је Свету архијерејску Литургију у храму Св. оца Николаја у манастиру Буково, уз саслужење братства ман. Буково и свештенства Тимочке епархије.

Велика духовна радост, због причешћа верног народа у првој недељи Великогоспојинског поста, употпуњена је Светом Тајном Свештенства, коју је обавио Владика Иларион, рукоположивши, чтеца Богдана Томића, теолога из Вишеграда, у чин ђакона. У беседи, Епископ Иларион је честитавши ђакону Богдану на рукоположењу, пожелео добродошлицу у Тимочку епархију и изразио истинско задовољство јер је ово прво рукоположење након Његове хиротоније. Владика је још истакао наду да ће духовни живот у нашој Епархији, уз помоћ Божју и молитвама Владике Јустина који столује на трону Светог Саве, непрестано напредовати и узрастати.

Духовна радост је настављена у манастирској гостопримници.