Сабрањем на светој литургији, резањем славског колача, литијом и свечаним ручком, прослављена је храмовна слава и јубилеј од 140 година постојања цркве у Кривељу.

Свету литургију служио је старешина цркве протонамесник Милорад Филиповић а појали су верници борске цркве.

Након Литургије пререзан је славски колач који је за ову свечаност припремила породица Слађана Буфановића из Кривеља.

Свештеник је у беседи честитао празник и пожелео да Господ чује наше молитве и да излије своју благодат на нас, свакоме према потреби, превасходно на душевно али и на телесно здравље. Изнео је укратко историјат цркве кривељске и пожелео да нам Господ да смирења, стрпљења и разума да прихватимо хришћански сва искушења које наилазе на нас, посебно у временима која си због развоја кривељског копа неизвесна за опстанак самог села Кривељ као и кривељске цркве. Сабрање је настављено свечаном литијом и ручком у просторијама МЗ Кривељ, за који су се побринули колачари.

Догодине ће колачари бити чланови Црквеног одбора кривељске цркве.