Храм, посвећен Преносу моштију св. Оца Николаја Чудотворца у Доњем Милановцу, евхаристијским сабрањем је прославио своју славу, 22. маја 2015. године. Божанственом Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Лука Јовић, пензионисани свештеник и дугогодишњи парох доњомилановачки уз саслужење свештенства Архијерејског намесништва борско-поречког.

Након Литије око храма и ломљења славског колача, отац Лука је у својој беседи честитао храмовну славу старешини храма, протојереју Ивану Милановићу и свим парохијанима доњомилановачким.

Након литургијског сабрања малишани Културно-уметничког друштва „Лепенски вир“ извели су сплет игара из овог краја а затим је приређено послужење за присутни верни народ.