Светом архијерејском Литургијом коју је служио Преосвећени Епископ тимочки г. Иларион 14. августа 2018, прослављен је празник Светих мученика Макавеја у храму подигнутом њима у славу у Мирову код Бољевца. Епископу су саслуживали свештенослужитељи бољевачког и сокобањског намесништва.

Са овогодишњим колачарима, породицама Миљковић и Зец из Мирова, Владика Иларион је преломио славски колач. За следећу годину част је припала породици Живковић из Јабланице.

Након тога владика се обратио верном народу пригодном беседом честитајући празник, поучавајући о честитом животу Светих мученика Макавеја, мати им Соломоније и свештеника Елеазара, на њихов подвиг и жртву за веру. Владика је говорио о часном посту у част Свете Богородице, његовом значају за нашу духовну ризницу и помоћ за коју умољавамо мајку Божију.

Владика је пожелео да се наставе радови на овом храму и позвао да свако спрам својих могућности узме учешћа и помогне изградњу.

Фото: Млађан Живановић