DSCN6606Поводом славе капеле-параклиса Светог краља Милутина у манастиру Суводол, 12. новембра 2014. године , Свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион, уз саслужење, настојатеља манастира оца Јустина и свештенника борског, књажевачког и кључког намесништва.

Ово евхаристијско сабрање улепшале су, својим појањем, сестре из манастира Свете Тројице код Књажевца са својом игуманијом мати Михаилом.

Прослављајући једног од најзначајнијих владара светородне лозе Немањића Св. краља Милутина, радовала се света обитељ манастира Суводол и ту радост поделила са свима сабранима и својим Епископом, који се надахнутом беседом обратио окупљеним верницима из Зајечара и околине.

Манастир Суводол убраја се међу најстарије задужбине у Србији, а настао је почетком 11. века, тачније измећу 1004. и 1008. године. Према предању манастир је након једног рушења током ратних сукоба, обновио управо Свети краљ Милутин, а у народу овога краја познат је као Богородичин манастир.