Сабор светог архангела Гаврила и храмовна слава манастира Лозица код Кривог Вира свечано је прослављена литургијским сабрањем. Литургију су служили свештеници бољевачког намесништва, старешина ове древне светиње протонсмесник Ристибор Стевић, парох бољевачки и јереј Милорад Филиповић, парох подгорачки.

Храм је био испуњен верним народом и светом причешћу приступило је десетине верника и деце. Отац Ристибор се након Литургије верном народу обратио пригодном беседом, честитао празник и пожелео „да се још много година окупљамо и Богу се молимо у овој древној светињи о овоме светоме дану“.

Извршен је опход око манастира и пререзан је славски колач. Колачари, породица Алексић из Босиловца код Параћина који су припремили свечану трпезу, а част будућих колачара припала је породици Перић из села Луково.

Јереј Милорад Флиповић

Фото Млађан Живановић