Владика Иларион: „Једино избављење и једини смисао живота јесте Црква Христова која треба да се налази у центру сваке мете који човек у свом животу постави. Онај који промаши Цркву, промашио је и смисао и суштину овога живота.“

У недељу 7. јуна 2020. године на празник Силаска Светог Духа на Апостоле, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион началствовао је светом Литургијом у манастиру Свете Тројице код Књажевца. Епископу су саслуживали архимандрит Козма (Радовић), игуман манастира Буково, протосинђел Захарија (Митић), настојатељ манастира Свете Тројице, протојереј Перица Божуновић, парох књажевачки, протонамесник Зоран Голубовић, старешина Саборне цркве у Зајечару и архиђакон Илија (Јовановић), сабрат манастира Буково. На литургијске прозбе одговарао је Хор цркве Св. Георгија из Књажевца.

Владика Иларион је у архипастирском обраћању истакао да није довољно да будемо јаки у вери, већ да је потребно да останемо у заједници са Богом, Црквом и једни са другима. Ми који смо у Цркви нисмо обезглављени као овце без пастира, него имамо Господа Христа који води Цркву Своју без обзира на то колико су смутна времена, напоменуо је Епископ тимочки.

У продужетку свете Литургије служено је празнично вечерње Свете Педесетнице са читањем коленопреколних молитава током којих је народ плео венце од траве и цвећа.

Послужење за сав присутни народ уприличено је у манастирском конаку, а породица Стојановић из Књажевца је била овогодишњи домаћин славе.

Снимак литургијске прославе манастирске славе можете погледати на Youtube каналу Књажевачких вести: