У манастиру Суводол, 12. новембра 2023. године,  светом архијерејском Литургијом прослављена је слава манастирског параклиса посвећеног Светом краљу Милутину. Преосвећеном Епископу тимочком господину Илариону саслуживали су протосинђел Енох, протојереји Зоран Голубовић и Самоило Шергић и јерођакон Марко, док су за певницом појали чланови зајечарског црквеног хора.

У празничној беседи владика је сестринству манастира честитао славу и пожелео им молитвено заступништво и помоћ Светог краља Милутина. Владика је потом беседио о прочитаном јеванђелском одељку о исцељењу гадаринског бесомучника истичући да нас оно учи, као и читаво Свето писмо, да су љубав и милост Божја безграничне и независне од било чега људског – оне су одговор на молитву сваког покајника и боготражитеља.

Преосвећени владика је, такође, указао верницима да је наша спремност да на другог гледамо Христовим очима основни показатељ да ли смо на добром путу. „Само онај ко се потпуно угледа на Христа, ко се потпуно преобрази кроз покајање, смирење, врлину и живот у Цркви, ко у себи задобије лик Божји, ко у себи задобије Христа, може да задобије кључ од врата кроз која се улази у Царство небеско а која су сам Христос“, закључио је Епископ тимочки.

Текст: Дејана Јовановић