У петак, 12. фебруара 2021. године, Верско добротворно старатељство Епархије тимочке прославило је своју славу – Света три Јерарха. Светом архијерејском Литургијом у зајечарском Саборном храму началствовао је Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион уз саслужење зајечарских свештенослужитеља.

По читању јеванђелске перикопе, сабраном народу беседио је јереј Новак Бојанић о тројици светитеља које данас празнујемо и подсетио да се Света три Јерарха у грчком народу прослављају као највећи национални и школски празник.

Након благосиљања кољива и ломљења славског колача, Преосвећени Епископ Иларион честитао је славу ђакону Вуку, секретару Верског добротворног старатељства, као и свим верницима који се редовно прикључују хуманитарним акцијама ове организације помажући онима којима је то најпотребније.