У Недељу 25. по Духовима, на празник светог Нектарија Егинског, Његово Преосвештенство Епископ тимочки Г. Иларион служио је свету архијерејску Литургију у Доњем Милановцу уз саслужење свештенства борског намесништва и домаћина протојереја Ивана Милановића, старешине храма Св. Николе.

Мноштво верника сабрало се око свога Епископа на светој Литургији, како би добили благослов од владике и како би се причестили.

На Литургији је преломљен славски колач поводом данашњег празника породици господина Горана Петровића и ходочасницима који су прошлог и овог лета, у организацији ,,Ходочашћа“, епархијске агенције за поклоничка путовања, посетили и поклонили се моштима овог великог Божијег угодника. Многи су на овом путовању нашли исцељење за своје болести и управо из тог разлога је овај дивни светитељ поштован и на овако свечан начин прослављен у доњомилановачкој парохији.

Господин Иван Мораревић и госпођа Лидија Јовановић су у име верних Доњомилановчана Епископу предали поклон – Владичанску патерицу и друге дарове.

Молитвама и чудотворством Св. Нектарија Егинског посети и спаси нас Господе!

чтец Дарко Ђорђевић