У петак 2. децембра 2022. године у храму Св. Георгија у Бору служена је Св. тајна
јелеосвећења. У служењу су саборно учествовали сви пароси борски. Храм је био препун верника који су дошли да смерно испросе од Господа милост и утеху у својим телесним и душевним патњама и страдањима. Свештеници су, пролазећи кроз цркву помазивали освећеним јелејем све присутне.

Управо је ова Св. тајна служена на почетку Божићног поста када по саветима светих отаца треба да умножимо своје молитве Господу.
Св. тајна јелеосвећења заснована је на речима Св. апостола Јакова: „Болује ли ко међу вама нека дозове старешине црквене, те нека читају молитву над њим и нека га помажу уљем у име Господње. И молитва вере помоћи ће болеснику, и подигнуће га
Господ, а ако је грех учинио опростиће му се“. (Јк 5,14–15.) Циљ ове Свете тајне јесте духовно и телесно исцељење. У њој се Црква моли да Господ пошаље Духа Светога на нас како бисмо задобили опроштај грехова и излечење од болести које нас свакодневно нападају.

На крају јелеосвећења верни народ пришао је да целива Свето Јеванђеље, а потом свако од њих је добио освећено уље и брашно.

Ђакон Душан Стојменовић