Преосвећени Епископ тимочки господин Иларион началствовао је светом архијерејском Литургијом на празник Светог Симеона Мироточивог, у суботу 26. фебруара 2022, у манастиру Буково.

Епископ је у беседи говорио о тренутном сукобу између Русије и Украјине позивајући све да се Господу моле за мир који ће бити спасоносан. Владика је рекао да је огањ сукоба једноверне браће распирио исти онај који сеје завист и љубомору кроз читаву историју људског рода, те је истакао да су они који данас највише говоре о миру и људским правима исти они који та права највише крше онда када њима тако одговара.

Говорећи о животу Светог Симеона Мироточивог, владика је подсетио на пут оца српске државе од неустрашивог владара до смиреног монаха који је постао светитељ чудотворац и који је указао својим потомцима да упориште траже у вредностима Христовог Јеванђеља.