Прослављање Врбице 27. априла 2024. у Неготину почело је светом Литургијом у Старој неготинској цркви којом је началствовао старешина храма протонамесник Марјан Керчуљ.

У поподневним часовима служено је празнично богослужење са освећењем врбових храна и литијским опходом око Саборне цркве.

Након вечерње службе почела је манифестација „Дани васкршњег саборовања“ на којој су се културно-уметничким програмом представиле неготинске основне и средње школе, као и дечји црквени хор. Такође, неготински основци и средњошколаци изложили су своје рукотворине на продају а приход су наменили Дечјем одељењу Здравственог центра. Овој хуманитарној акцији донацијом од 100.000 динара придружили су се и г. и гђа Гушић из Београда, а укупна сума прикупљена овом приликом износи 265.000 динара.

Текст: Дејана Јовановић
Редакција интернет презентације Епархије тимочке се захваљује
г. Бојану Баланесковићу и г. Ивану Каралићу за дивне фотографије