На празник Сабора српских светитеља, у недељу 10. септембра 2023. године, протонамесник Златко Здравковић служио је свету Литургију у храму Силаска Светога Духа на Апостоле у Грљану. По завршетку свете Литургије, у порти храма одржана је манифестација „Укус традиције“ у организацији Центра за нематеријално културно наслеђе „Корени“ из Зајечара. У оквиру манифестације организовано је међународно кулинарско такмичење у припремању традиционалних јела уз богат културно-уметнички програм и учешће великог броја такмичара и посетилаца из Србије и Бугарске.

У празничној беседи о. Златко је указао на значај данашњег празника, на значај прекограничне сарадње и очувања традиције на нашим просторима. Потођ је пожелео добродошлицу свим гостима, а посебну захвалност упутио је г. Периславу Дуцићу, уметничком директору „Корена“ и организатору ове манифестације.