Протојереј-ставрофор Лука Јовић, дугогодишњи парох доњомилановачки у пензији, упокојио се 7. јула 2023. године у КБЦ „Бежанијска коса“ на Новом Београду, у 77. години живота.

Рођен је 1946. године у месту Доња Пакленица у Републици Српској. Током своје дуге свештеничке службе у Епархији тимочкој био је парох михајловачки, борски, књажевачки и доњомилановачки. Пензију је дочекао у Доњем Милановцу где је наставио да живи до своје смрти. До краја живота вредно и предано је служио Цркви Христовој и проповедао Његово Јеванђеље. За собом је оставио супругу Душанку, ћерку Зорицу, сина Зорана, снају Раденку, унуке Далибора, Марију, Душана, Луку, Марка и праунука Василија.

Сахрана ће се обавити на Трбучком гробљу, у недељу 9. јула 2023. године у 13 часова, док ће се опело служити у 12 часова у храму Светог Сисоја Великог у Трбуку.

Вечан ти спомен, драги прото Лука!