Празник Васкрсења Господа нашег Исуса Христа свечано је прослављен поноћном светом архијерејском Литургијом у зајечарској Саборној цркви у недељу 24. априла 2022. године. Преосвећеном Епископу тимочком господину Илариону саслуживали су зајечарски свештенослужитељи a појао је црквени хор.

Васкршњу посланицу Архиепископа пећког, Митрополита београдско-карловачког и Патријарха српског господина Порфирија, упућену свим православним верницима, прочитао је лично тимочки архијереј.

Епископ Иларион је молитвено присуствовао јутарњој јерејској Литургији, од 8.30 ч. Светој Литургији је, међу бројним верницима, присуствовао и градоначелник Зајечара г. Бошко Ничић, директор Народног музеја „Зајечар“ г. Вујадин Милошевић и зајечарски композитор и певач г. Жељко Васић.

После Литургије у порти Саборне цркве уприличена је традиционална туцијада на којој је прво место освојио Јакша Јовановић, а затим су Епископ тимочки и градоначелник Зајечара отворили Улицу васкршње радости.

Његово Преосвештенство је са сарадницима обишао породиље у зајечарском породилишту које је даривао поклонима.

ПОНОЋНА ЛИТУРГИЈА – ГАЛЕРИЈА:

ЈУТАРЊА ЛИТУРГИЈА, ТУЦИЈАДА, УЛИЦА ВАСКРШЊЕ РАДОСТИ, ПОСЕТА ПОРОДИЛИШТУ: