И ове године, у сусрет васкршњим празницима, чланови Верског добротворног старатељства и организације „Наши Срби“ из Чикага, обишли су и даровали потребите породице у Епархији тимочкој.

Уручени су пакети са храном и хигијенским производима, сваки у вредности по десет хиљада динара. На празнике Врбицу и Цвети, посетили су десет породица. У Бору породице Митић, Попов и Андрејић, у Зајечару породице Јоновић, Туртић и Васиљевић, у Књажевцу породице Анђелковић, Рајић и Милојевић и у Доњој Каменици породицу Мацура.

У циљу пружања хумане помоћи и подршке рада ВДС-а, Епархију тимочку је прошле године посетила председница удружења „Наши Срби“ г. Кети Фенсло са својим сарадницима г. Миром и г. Зораном Гушићем. Прдвиђеним донацијама обезбедиће се и у овој години помоћ појединцима и добротворним организацијама које раде у нашој Епархији.

Повезане вести:

јун 2016. – Наставак сарадње хуманитарне организације „Наши Срби“ и ВДС-а