Слава манастира Вратна – Вазнесење Господње, торжествено је прослављена светом архијерејском Литургијом у четвртак, 13. јуна 2024. године. Евхаристијско сабрање предводио је Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион уз саслуживање архимандрита Козме, игумана манастира Буково и архиђакона Илије.

Овогодишњи домаћин славе био је г. Владимир Фрунзареловић са својом породицом, а част да наредне године буде колачар припала је г. Предрагу Спнуловићу са породицом.

У архипастирском обраћању, владика је говорио сабраним верницима о данашњем празнику који се још зове и Спасовдан, као дан Спаса и спасења, а који нас подсећа да смо призвани да се уздижемо ка Господу и стремимо ка Његовом Царству небеском.

Владика је, такође, сестринству манастира Вратна, као и свим данашњим свечарима, пожелео срећан и благословен празник.

Текст: Дејана Јовановић