На Велику среду, 1. маја 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету Литургију Пређеосвећених дарова у Саборном зајечарском храму, уз саслуживање протонамесника Марка Радосављевића, јереја Срђана Василијевића и архиђакона Илије.

Тумачећи јеванђелску причу о помазивању Христа у Витанији, владика је истакао да нам тај догађај показује да није увек све онако како се на први поглед чини, те да нам је потребна просвећеност од Духа Светога како бисмо исправно расуђивали.

Епископ тимочки је указао верницима да је потребно пажљиво читати Свето Писмо са тумачењем сваке речи, јер ту нема сувишних речи већ свака има дубљи смисао.

На крају, владика је поручио сабраном народу да Христу треба приступити са покајањем али и са надом да је Он наш милостиви Бог који нам опрашта сагрешења онда када Му ми то затражимо.

Текст: Дејана Јовановић