Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион, у уторак 24. октобра 2023. године, обишао је радове на капели Новог борског гробља. Обишавши овај дом молитве, који ће бити посвећен свим светима а подигнут је средствима Града Бора, владика је разговорао са свештеницима о уређењу ентеријера и освећењу објекта.

Након обиласка гробљанске капеле, Његово Преосвештенство је обишао и радове на цркви Светих апостола Петра и Павла у Брестовцу који се налазе у завршној фази. Фасадерско-лимарски радови на овом храму се приводе крају а у току је уређење стаза и постојеће ограде. Средства за обнову ове светиње обезведила је локална самоуправа Града Бора и мештани Брестовца.

Истог дана, Епископ Иларион је у пратњи борског свештенства обишао плац у Бањском Пољу код Бора, на коме је у плану подизање нове богомоље.