На празник Светог апостола Симона Зилота и Преподобне Исидоре, 23. маја 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Суводол уз саслужење протосинђела Симеона, архиђакона Илије и јерођакона Марка.

Обративши се верном народу, владика их је позвао да се у дан када ће се на седници Генералне скупштине Уједињених нација донети одлука о усвајању резолуције о Сребреници, помоле да Господ просветли оне који погрешно мисле, да их надахне Духом Светим да испуне вољу Његову и оно што је истинито, спасоносно, и оно што је добро и корисно за сваког човека, те да оне који погрешно мисле и чине приведе на пут покајања.

После Литургије Епископ је благосиљао славске дарове које је пронела монахиња Исидора у част своје небеске заступнице.

Текст: Дејана Јовановић