У Недељу седму по Духовима, 11. августа 2024. године, у храму Вазнесења Господњег у Котлујевцу служена је света архијерејска Литургија. Високопреосвећеном Митрополиту тимочком г. Илариону саслуживали су зајечарски свештенослужитељи, а појао је хор зајечарског Саборног храма.

Након читања јеванђелског зачала беседио је протонамесник Марко Пајчин.

По завршетку Литургије владика се речима благодарности обратио свима онима који су својим трудом око организације али и присуством учинили да јучерашња прослава десетогодишњице његовог архијерејског служења буде свечана и достојанствена. „Тиме што негујемо нашу литургијску заједницу негујемо и наш појединачни однос са васкрслим Господом чиме се надограђујемо на труд наших претходника али, уз помоћ Божју, остављамо и добар темељ за оне који ће после нас доћи“, рекао је Високопреосвећени владика.

Његово Високопреосвештенство је, потом, најавио да ће и у понедељак, 12. августа, предводити литургијско сабрање у храму у Котлујевцу, када ће и „Сестринство Свете мајке Ангелине“ благосиљањем славских дарова прославити своју прву славу и годишњицу оснивања.

Текст: Дејана Јовановић